Raport o stanie kultury w Gruzji / Zbliżenie z UE

Jaka jest kondycja gruzińskiej kultury?, jak funkcjonują środowiska alternatywne?, co Gruzini chcieli by zmienić? i jak mogą to osiągnąć?, jakie nowe możliwości daje kulturze podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE?, wreszcie co więcej w sferze kultury i sztuki obok wina i toastów ma do zaoferowania Gruzja Europie?

Na zaproszenie Fundacji Open Culture oraz Magazynu „Kultura Enter” gościć będziemy:

 Lela Piralishvili – Tbilisi, Państwowa Akademia Sztuki, filozofka

Ana Riaboshenko – Tbilisi, NGO TRAM, menadżerka kultury

Tamta-Tamara Shavgulidze – Tbilisi, Państwowa Akademia Sztuki, krytyczka sztuki

Prowadzenie: Łukasz Jasina – „Kultura Liberalna”, KUL

 21 grudnia (sobota)

godzina 16:00

Lublin

Redakcja „Kultury Enter”/Warsztaty Kultury

ul. Grodzka 5A

Kontakt: +48 730 092 466

Na spotkaniu z gruzińskimi ekspertkami ds. kultury postaramy się zdiagnozować sytuację i otoczenie w jakim funkcjonuje gruziński sektor kultury i NGO. Chcemy rozmawiać o roli i możliwościach gruzińskiej kultury w kontekście narzędzi, jakie dało Gruzji podpisanie umowy przedakcesyjnej do UE. Będzie to także wstęp do planowanego na 2015 rok „Raportu o stanie kultury i NGO w Gruzji”, przygotowywanego w ramach serii Fundacji Open Culture pt. Raport o stanie kultury i NGO w krajach Partnerstwa Wschodniego i w Rosji.

FOR MEDIA

Organizatorzy: Fundacja Open Culture, Magazyn „Kultura Enter”, Instytut Adama Mickiewicza

 

Partnerzy: Warsztaty Kultury, „Kultura Liberalna”

                                                                                                                             Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kategorie: Gruzja. Tagi: . Autor: admin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O admin

Fundacja Open Culture – zmiany społeczne poprzez kulturę. Open Culture – otwieranie na kulturę, otwieranie poprzez kulturę. Zmiana poprzez kulturę. Kultura to dla nas narzędzie cichych, pokojowych rewolucji społecznych. To szczególnie ważne w odniesieniu do krajów postsowieckich, znajdujących się w obszarze naszego szczególnego zainteresowania. Open Culture Foundation – social change through culture. Open Culture – opening to culture, opening through culture. Change through culture. For us, culture is a tool of quiet, peaceful social revolution. It is especially important with regard to the post-Soviet countries within our area of interest.