„Raport o stanie kultury i NGO w Ukrainie” / «Рапорт про стан культури і НУО в Україні» / A Report on the Condition of Culture and NGOs in Ukraine

„Raport o stanie kultury i NGO w Ukrainie” POBIERZ

«Рапорт про стан культури і НУО в Україні» ЗАВАНТАЖИТИ

A Report on the Condition of Culture and NGOs in Ukraine DOWNLOAD

COMING SOON

Niebawem wydamy „Raport o stanie kultury i NGO w Ukrainie”. Jest to drugi z serii 7 raportów, przygotowywanych przez nas.

Poprzedni „Raport o stanie kultury niezależnej i NGO w Białorusi” dostępny jest tutaj: czytaj i pobieraj w 4 wersjach językowych.

Tym razem zajmujemy się diagnozowaniem kultury i NGO w Ukrainie. Wraz z Pawłem Laufrem, Mykołą Riabczukiem i Andriyem Savetentsem przygotowujemy przekrojową analizę tych obszarów.

„Raport o stanie kultury i NGO w Ukrainie”

Trójjęzyczny (polski, ukraiński, angielski) numer specjalny internetowego miesięcznika „Kultura Enter” oraz polsko-angielska wersja papierowa.

„Raport o stanie kultury i NGO w Ukrainie” to drugi z serii 7 raportów diagnozujących i prezentujących kulturę niezależną i NGO krajów Partnerstwa Wschodniego i Rosji. Przygotowywany jest w ramach zainicjowanego przez Fundację Open Culture projektu „Raport o stanie kultury niezależnej i NGO w krajach Partnerstwa Wschodniego i w Rosji”. „Raport” powstaje jako numer specjalny miesięcznika „Kultura Enter”. Wydanie planowane jest na listopad 2012 r.

W „Raporcie” znawcy tematu diagnozują przekrojowo sytuację kultury, kultury alternatywnej i NGO w Ukrainie. To próba ukazania ich aktualnej kondycji z odniesieniem do kontekstu europejskiego i uwarunkowań wewnętrznych w Ukrainie. W raporcie diagnozowane są takie tematy jak: rynek wydawniczy, literatura, teatr, kino, scena muzyczna, sztuka, jako taka, infrastruktura kultury, media, społeczeństwo obywatelskie, prawa człowieka, edukacja czy otoczenie prawne, w jakim funkcjonują NGO.

„Raport o stanie kultury i NGO w Ukrainie” to swoisty przewodnik po sektorze kultury i NGO, na który złożą się artykuły, analizy, skróty raportów i wywiady wybitnych ekspertów i praktyków z tych sektorów. Wśród autorów znaleźli się m.in.: Zenowij Mazuryk, Ołeksandr Bucenko, Mykoła Riabczuk, Bohdan Szumyłowycz, Jerzy Onuch, Andrij Kurkow, Kateryna Botanowa, Andrij Kohut, Wołodymyr Tychyj, Oleksij Radynskyj, Piotr Kaźmierkiewicz, Switłana Ołeszko, Oleksandr Jewtuszenko, Taras Woźniak, Andrij Lubka, Rüstem Ablâtif, Zofia Bluszcz,Marysia Nikitiuk, Kateryna Babkina, Terry Sandell.

Autorzy w przeważającej większości są Ukraińcami. Podjęli oni próbę odpowiedzi na trzy pytania: jak jest?, czego od siebie oczekujemy?, jak możemy to osiągnąć? Próba odpowiedzi na te pytania ma w przystępny i zrozumiały sposób przybliżyć stopniu często niezrozumiałą i odrzucaną narrację ukraińską.

Elektroniczne wersje w języku polskim, angielskim i ukraińskim dostępne będą na stronie miesięcznika www.kulturaenter.pl

Raport finansowany jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP / Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej.

Raport tworzymy we współpracy z czasopismem „Kultura Enter”, Fundacją Kultura Enter, czasopismem „Krytyka” (Kijów), Warsztatami Kultury, Fundacją Inicjatyw Menadżerskich.

Press rider w wersji polskiej (word doc.)

«Рапорт про стан культури і НУО в Україні»

A Report on the Condition of Culture and NGOs in Ukraine

Pobierz okładkę raportu (7Zip, przy pobieraniu wybierz „zapisz”, a następnie odpakuj zapisany plik na swoim komputerze).

Pozdrawiamy i ściskamy.

Tatsiana i Paweł

Kategorie: Bez kategorii, Raport o stanie kultury i NGO w Ukrainie. Autor: admin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O admin

Fundacja Open Culture – zmiany społeczne poprzez kulturę. Open Culture – otwieranie na kulturę, otwieranie poprzez kulturę. Zmiana poprzez kulturę. Kultura to dla nas narzędzie cichych, pokojowych rewolucji społecznych. To szczególnie ważne w odniesieniu do krajów postsowieckich, znajdujących się w obszarze naszego szczególnego zainteresowania. Open Culture Foundation – social change through culture. Open Culture – opening to culture, opening through culture. Change through culture. For us, culture is a tool of quiet, peaceful social revolution. It is especially important with regard to the post-Soviet countries within our area of interest.