Ukraińcy wydadzą polski raport o Ukrainie

Z radością informujemy, że z inicjatywy samych Ukraińców nasz „Raport o stanie kultury i NGO w Ukrainie” wydany zostanie także w wersji papierowej po ukraińsku.

 

Polska premiera "Raportu" w siedzibie redakcji "Kultury Enter", 5 kwietnia. Fot. Tomasz Bylina

Polska premiera „Raportu” w siedzibie redakcji „Kultury Enter”, Lublin, 5 kwietnia 2013 r. Fot. Tomasz Bylina

Ukraińska wersja papierowa powstaje dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Stowarzyszenia Artystycznego „Dzyga”, drohobyckiego wydawnictwa Koło i dzięki wsparciu Polskiego Instytut w Kijowie.

Polska premiera "Raportu" w siedzibie redakcji "Kultury Enter", Lublin, 5 kwietnia 2013 r. Fot. Tomasz Bylina

Polska premiera „Raportu” w siedzibie redakcji „Kultury Enter”, Lublin, 5 kwietnia 2013 r. Fot. Tomasz Bylina

Do tej pory dostępna była polska i angielska wersja papierowa oraz elektroniczne wersje: polska, angielska i ukraińska. Teraz czytelnicy ukraińskojęzyczni, będą mogli trzymać w ręku swoje egzemplarze.

Książka w języku ukraińskim zaprezentowana zostanie podczas ukraińskiej premiery raportu, która odbędzie się w czasie trzydniowej majowej promocji w Ukrainie, współorganizowanej przez Polski Instytut w Kijowie, „Dzygę”, Lwowski Pałac Sztuki, Mystetskyi Arsenal, Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Iwana Franki w Drohobyczu:

– 24 (piątek) maja Lwów

– 25 maja (sobota) Drohobycz

– 26 maja (niedziela) Kijów

Szczegóły spotkań niebawem.

Kategorie: Raport o stanie kultury i NGO w Ukrainie. Tagi: , . Autor: admin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O admin

Fundacja Open Culture – zmiany społeczne poprzez kulturę. Open Culture – otwieranie na kulturę, otwieranie poprzez kulturę. Zmiana poprzez kulturę. Kultura to dla nas narzędzie cichych, pokojowych rewolucji społecznych. To szczególnie ważne w odniesieniu do krajów postsowieckich, znajdujących się w obszarze naszego szczególnego zainteresowania. Open Culture Foundation – social change through culture. Open Culture – opening to culture, opening through culture. Change through culture. For us, culture is a tool of quiet, peaceful social revolution. It is especially important with regard to the post-Soviet countries within our area of interest.